Історія школи села Берег

На місці зруйнованої церкви в 1933 році в селі Берег селяни розпочали будівництво сільської школи. Через рік діти багатих селян стали навчатися в початковій школі. До 1950 року школа була початковою, в якій навчалося не більше 30 учнів. В 1949 році в Березькій початковій школі було створено піонерський загін з учнів 4 класу. Підготовку і прийом в піонери проводили класоводи. З нового навчального 1950 року в дружину прийшла перша піонервожата – комсомолка Стовпецької середньої школи Свінтозельська Любов Омелянівна . Робота в піонерській дружині закипіла. В цьому ж 1950 році піонери із свого середовища вибрали вожака – голову ради дружини – Стецюк Ганну. Старша піонер вожата і голова ради дружини спрямовували роботу дружини по правильному руслу. Піонери почали проводити цікаві збори, лінійки, екскурсії, читати і обговорювати книги. Велика увага приділялась в дружини успішності. Учнів які мали незадовільні оцінки вислуховували на зборах, допомагали при вивченні уроків. Кількість піонерів в дружині збільшилась і в 1951 році їх нараховувалось 55. В 1955 році вожатою піонерської дружини стала випускниця Острозького педагогічного училища Ужван Світлана Харитонівна, а головою ради дружини – Мельничук Ніна Андріївна.

Вчителі

Піонери дружини починають виступати перед трудівниками села, а також проводити збори загонів на фермах, бригадах. В 1955 році при піонерських загонах було відновлено жовтенятські групи. Кращі піонери дружини стали вожатими жовтенятських груп. В 1956 – 1957 піонери починають розводити в школі кролів і курчат. Щоб вести догляд за тваринами, в дружині було створено дві учнівські бригади, які не тільки доглядали і годували їх, але й вели над ними дослідницьку роботу.

В 1959 – 1960 піонери активно включилися у збір металолому на будівництво нафтопроводу дружба. В цей час дружина включилась у змагання за право засвітити над школою зірку – дружина – „супутник семирічки”. В 1962 році в дружині відбулося велике і радісне свято – в травні Всесоюзна піонерська організація була нагороджена орденом Леніна. В 1964 році старшою піонервожатою була Поліщук Ліза Данилівна, а головою ради дружини – Боровох Марія В.

В 1970 році дружина стала на старт Всесоюзного Ленінського огляду піонерських дружин „Сяйте, Ленінські зірки!”. Піонерські загони знову розпочали між собою змагання, хід яких відображався на „Екрані змагань” по кожному із напрямків. Першість в змаганнях отримав загін імені Льоні Голікова.

Робота в дружині набрала швидкого і напруженого темпу. Піонери вивчали життя і діяльність В.І.Леніна, біографію героїв, ім’я яких носять загони, дружина. Цю роботу вони продовжували у новій восьмирічній школі. Будівництво якої розпочали в 1971 році, в якому допомагали учні школи. В 1976 році учні розпочали навчання у новозбудованій школі.

Вчителі

Директором школи було призначено Кошулька Миколу Юхимовича. В 1983 році на посаду директора було призначено Дацюк Світлану Харитонівну. Школа була восьмирічною. Учнів почали приймати у ряди комсомольців. Їх учили працювати, боротися і перемагати, виховувати у собі ідейну стійкість, чесність і відвагу. У 1987 році школа стала дев’ятирічною. До 1999 року директором була Стецюк Марія Євгеніївна. На зміну їй директором стала Пащук Раїса Володимирівна, яка розпочала реконструкцію приміщення дитячого садка для школи.

В 2001 році школу реорганізовано в навчально-виховне об’єднання “ЗНЗ I-II ступенів – ДНЗ”. Директор - Хамедюк Надія Степанівна доклала багато зусиль для того , щоб школа джерелом знань і виховним центром.

/Files/images/шк.jpg

З 2004 року школа займається науково- дослідницькою роботою з теми «Виховання гуманістично спрямованої особистості учня на принципах педагогіки толерантності».

З давніх - давен школа є джерелом плекання майбутнього покоління морально здоровим, духовно багатим, патріотами рідної землі.

/Files/images/mi/25552260_253656738501656_8823401607855568997_n.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 451

Коментарi